25 września 202361 867 68 12sekretariat@spolecznajedynka.pl
Muzeum Pergamońskie, Muzeum Techniki oraz jarmarki bożonarodzeniowe były celem naszych licealistów.
 
 
Poniżej relacja jednej z uczestniczek wycieczki:
 
Wycieczka do Berlina była przepiękna!
 
Chociaż rozpoczęła się ona o godzinie 5:00 nad ranem, droga była wygodna i spokojna, gdyż większość uczestników postanowiła się przespać. Podczas jazdy do zaplanowanych miejsc pan przewodnik opowiedział nam o ciekawych miejscach, które mijaliśmy. Pierwszym planowanym przystankiem było muzeum techniki. Coś dla miłośników kolei, żaglówek,samolotów. Poznaliśmy historię jak ludzkość rozwijała środki transportu. Naszym kolejnym celem było jedno z najpopularniejszych muzeów – Muzeum Pergamońskie. Obecnie ekspozycja muzeum podzielona jest na strefy grecko-rzymska, Azji wschodniej oraz Islamu. Muzeum imponuje swoją wielkością. Znajduje się tam wiele eksponatów,których znajomość przydają się studentom i innym zainteresowanym, nawet spacer po obiekcie i oglądanie wystawianych obiektów to sama przyjemność. Po zwiedzeniu muzeum czekała na nas wyjątkowa przewodniczka, która oprowadziła nas po okolicy i opowiedziała ciekawostki historyczne i architektoniczne Berlina, której plusem było to, iż mieliśmy udostępniony bufet z opcją dokładki, co spowodowało, iż wszyscy się najedli.
 
Naszym ostatnim przystankiem był jarmark, na którym mieliśmy czas dla siebie. To jeden z najbardziej zapamiętanych przez nas momentów, gdyż wszyscy mogliśmy poczuć ducha zbliżający się świąt. Wszędzie unosił się przepiękny zapach przeróżnych napojów i jedzenia oraz szczęśliwi ludzie wokół. Droga powrotna była równie komfortowa i przepełniona przyjazną atmosferą, co sprawiło nam ogromną radość, iż dotarliśmy dokładnie na umówioną godzinę. Podsumowując wyjazd był wspaniały i pozostanie w pamięci wszystkich jako ciepłe, radosne doświadczenie!

Dane kontaktowe

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 
im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu
Społecznego Towarzystwa Oświatowego

ul. Grunwaldzka 154, 60-309 Poznań
tel. 61 8676 812

e-mail: sekretariat@spolecznajedynka.pl

KONTO: Santander 40 1090 1346 0000 0000 3403 4262

KRS: 0000061987

Znajdź na stronie