8 czerwca 202361 867 68 12sekretariat@spolecznajedynka.pl
Igor Kozak

psycholog

Przygodę ze Społeczną Jedynką rozpocząłem we wrześniu 2001 r. W szkole tej zajmowałem wiele różnych stanowisk. Zaczynałem od biblioteki, a od 2002 r. objąłem stanowisko szkolnego psychologa. W międzyczasie zdążyłem być wychowawcą czterech klas w szkole podstawowej i w gimnazjum. Przez prawie dekadę uczyłem także w obu tych szkołach religii. Od 2012 roku opiekuję się Szkolnym Kołem Caritas i zainicjowałem ścisłą współpracę naszej szkoły z jadłodajnią Sióstr Albertynek, w której nasi uczniowie pełnią cotygodniowe dyżury. Jako wychowawca i katecheta z psychologicznym wykształceniem uwielbiam przenosić społeczność szkolną poza mury szkolne. Współorganizowałem dla uczniów wyjazdy żeglarskie, wspinaczkowe oraz survivalowe.

Ukończyłem klasę o profilu biologiczno-chemicznym w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu. W następnych latach studiowałem równocześnie psychologię i teologię na Wydziale Nauk Społecznych UAM oraz w na? Papieskim Wydziale Teologicznym. W roku 2009 uzyskałem stopień naukowy doktora nauk teologicznych. Mam także otwarty przewód doktorski na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego, gdzie przygotowuję rozprawę doktorską poświęconą wykorzystywaniu neuroterapii w procesie leczenia uzależnionych nastolatków. Uzyskałem pierwszy stopień specjalizacji w zakresie psychologii klinicznej, odbyłem kilka szkoleń w zakresie diagnozy i psychoterapii młodzieży oraz pracy z rodzinami. Ukończyłem także Studium Interwencji Kryzysowej

Od 2009 roku jestem także pracownikiem naukowo-dydaktycznym - najpierw Wydziału Teologicznego UAM, a od dziesięciu lat Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie uczę studentów świeckich na kierunku nauki o rodzinie metod diagnozy rodziny, interwencji kryzysowej, teorii uzależnień oraz psychologii wychowawczej i społecznej. Prowadzę także zajęcia z psychologii rozwojowej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego. W latach 2009 - 2019 pracowałem jako psycholog w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Uzależnień “Wierzenica”. Prowadzę zajęcia rewalidacyjne w XIV LO w Poznaniu.

Jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwóch synów. Posiadam dwa koty rasy devon rex. Uprawiam biegi (zdobyłem Koronę Polskich Maratonów), a od roku próbuję swoich sił w triathlonie. Uwielbiam podróżować z rodziną samochodem po Europie i nie tylko, gdyż dojechaliśmy także do Turcji i Maroka.

Dane kontaktowe

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 
im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu
Społecznego Towarzystwa Oświatowego

ul. Grunwaldzka 154, 60-309 Poznań
tel. 61 8676 812

e-mail: sekretariat@spolecznajedynka.pl

KONTO: Santander 40 1090 1346 0000 0000 3403 4262

KRS: 0000061987

Znajdź na stronie