3 czerwca 202361 867 68 12sekretariat@spolecznajedynka.pl
Małgorzata Brugier-Szyca

nauczyciel języka hiszpańskiego

W Społecznej Jedynce pracuję od jedenastu lat. Moja droga zawodowa początkowo nie była związana z nauczaniem, wiele lat pracowałam w hiszpańskich przedsiębiorstwach, zajmując się głównie kontaktami międzynarodowymi i tłumaczeniami. To przypadek sprawił, że zagościłam w Społecznej Jedynce na dłużej. Przez kilka lat byłam też nauczycielem II LO w Poznaniu w klasie humanistycznej i w klasie IB.


Skończyłam jedno z pierwszych liceów społecznych STO w Polsce i do dziś uważam, że było to jedno z ważniejszych doświadczeń w moim życiu. Każdemu życzyłabym takiego liceum, do jakiego ja miałam szczęście uczęszczać.


Ukończyłam Filologię Hiszpańską i Filologię Włoską na UAM w Poznaniu.


Od ponad 20 lat jestem czynnym tłumaczem przysięgłym języka hiszpańskiego, traktuję to jako poważne wyzwanie i możliwość ciągłego rozwoju.

Od roku 1999 jestem koordynatorem w Poznaniu Egzaminów DELE z języka hiszpańskiego jako języka obcego przeprowadzanych przez Instytut Cervantesa. Każdego roku organizuję egzaminy z języka hiszpańskiego na wszystkich poziomach nauczania języka obcego od A1 do C2.

Jestem mamą dwojga dorosłych dzieci. Rodzinnie fascynują nas wszelkie podróże - te bardzo dalekie i nieco bliższe.

Dane kontaktowe

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 
im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu
Społecznego Towarzystwa Oświatowego

ul. Grunwaldzka 154, 60-309 Poznań
tel. 61 8676 812

e-mail: sekretariat@spolecznajedynka.pl

KONTO: Santander 40 1090 1346 0000 0000 3403 4262

KRS: 0000061987

Znajdź na stronie