4 lutego 202361 867 68 12sekretariat@spolecznajedynka.pl
Katarzyna Wysocka

nauczyciel biologii

W roku 2000 ukończyłam klasę o profilu  biologiczno-chemicznym w VIII  LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w roku 2005 uzyskałam tytuł magistra inżyniera na kierunku ochrona środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (ówczesnej Akademii Rolniczej).

Moje życie zawodowe początkowo związałam z laboratorium medycznym, w którym pracuję do dziś. Jednocześnie od wielu lat pomagałam dzieciom i młodzieży przygotowywać się do konkursów tematycznych i egzaminów maturalnych z biologii; odczuwałam ogromną satysfakcję, obserwując  sukcesy moich uczniów i ich radość ze zdobytych  miejsc na wymarzonych studiach. W 2020, zafascynowana ideą „budzącej się szkoły”, podjęłam decyzję o połączeniu mojego edukacyjnego hobby z życiem zawodowym i rozpoczęłam studia podyplomowe na kierunku nauczanie biologii i chemii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Ze Społeczną Jedynką współpracę podjęłam w roku 2021 na stanowisku nauczyciel biologii i chemii. 

Biologia jest moja wielką pasją, pragnę zarażać ludzi miłością do przyrody, zwłaszcza zwierząt, zaszczepiać ciekawość i wrażliwość na otaczający nas świat żywych organizmów.

Sama również wciąż staram się rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę, obecnie pracuję nad rozprawą doktorską  w dziedzinie nauk biologicznych.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i dumną mamą trójki dzieci - dwoje jest w wieku licealnym, najmłodsze w szkole podstawowej. Wolny czas uwielbiam spędzać w swoim ogrodzie, opiekując się moimi roślinkami i całkiem pokaźnym zwierzyńcem - mam dwa szalone psy rasy beagle, dwa koty i moje wymarzone stadko kur.

Dane kontaktowe

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 
im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu
Społecznego Towarzystwa Oświatowego

ul. Grunwaldzka 154, 60-309 Poznań
tel. 61 8676 812

e-mail: sekretariat@spolecznajedynka.pl

KONTO: Santander 40 1090 1346 0000 0000 3403 4262

KRS: 0000061987

Znajdź na stronie