1 października 202261 867 68 12sekretariat@spolecznajedynka.pl
Anna Janicka

nauczyciel historii

Jestem nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie w VI Liceum Ogólnokształcącym im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Pracę podjęłam bezpośrednio po ukończeniu studiów w 1997 roku.

Jestem absolwentką Wydziału Historii UAM ze specjalnością nauczycielską. Ukończyłam także studia podyplomowe dla nauczycieli liceum oraz studia podyplomowe z wiedzy o społeczeństwie na UAM

Od wielu lat współpracuję z Zakładem Dydaktyki Historii, pełniąc funkcję nauczyciela mentora i zajmuje się praktycznym przygotowaniem studentów  kierunku historia do wykonywania zawodu nauczyciela.

Praca z uczniami, wspólne poznawanie przeszłości i przygotowywanie ich do rozumienia teraźniejszości daje mi dużo satysfakcji. Bardzo ważna jest dla mnie realizacja projektów edukacyjnych, które służą rozbudzaniu uczniowskich pasji i rozwijaniu umiejętności pracy zespołowej.

Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch córek. Dużo radości do naszej domowej rzeczywistości wnoszą dwa koty.

Fascynują mnie podróże , piękno i tajemniczość gór oraz kultura anglosaska.

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1
im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu