Stopnie znajomości języków

Wysoki poziom znajomości języków obcych we współczesnej przestrzeni kulturowej i ekonomicznej stanowi niezbędny atut w rękach osób poważnie myślących o swojej przyszłości. Sprawna komunikacja zwłaszcza w języku angielskim jest niezbędnym narzędziem pracy w wielu zawodach. Ułatwia także dostęp do specjalistycznych materiałów oraz znalezienie zatrudnienia za granicą. Wiele profesji opartych jest przede wszystkim o znajomość języka obcego.

Warto skupić się na tak istotnej kwestii i nieustannie poszerzać swoje kompetencje lingwistyczne. Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych uczniów. Dlatego duży nacisk kładziemy na języki obce w liceum. Ułatwiamy tym samym podjęcie dalszej edukacji oraz drogę do sukcesów zawodowych w dorosłym życiu.

Języki obce w liceum – nasza oferta

Na początku edukacji uczeń Społecznego Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu Społecznego Towarzystwa Oświatowego przystępuje do testu poziomującego. Wykonujemy go w celu przydzielenia adepta do jednej z trzech grup podzielonych ze względu na kategorie językowe. Nasz rozbudowany program nauczania języka stawia przede wszystkim na praktykę: konwersacje, dodatkowe kursy oraz międzynarodowe projekty. W ten sposób uczniowie zdobywają niezbędne doświadczenie w realnej komunikacji. Osiągają kolejne poziomy językowe, realizując zadania wymagające aktywnego korzystania ze zdobytych umiejętności.

Obok języka angielskiego w naszej szkole obowiązkowe są zajęcia z drugiego języka obcego: niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego. Każdy z tych przedmiotów realizowany jest w trybie podstawowym lub zaawansowanym.

Języki obce w liceum są dla nas „oczkiem w głowie”. Zaufaj naszemu doświadczeniu, kompetencjom i wiedzy dydaktycznej. Nauka w naszej szkole gwarantuje świadomy i pewny start w dorosłość. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły naszej oferty edukacyjnej. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.