Przedmioty rozszerzone w liceum często determinują dalszą ścieżkę kariery, z którą uczniowie wiążą się już na całe życie. Ich właściwy wybór jest ważną i istotną kwestią. Nie należy pozostawiać jej przypadkowi ani sugerować się decyzjami podejmowane przez znajomych. Wybór rozszerzeń w liceum warto gruntownie przemyśleć.

Profile determinują przedmioty, na które położony będzie największy nacisk podczas przygotowań do egzaminów maturalnych. Ich wyniki zadecydują o możliwości podjęcia nauki na wybranej uczelni wyższej, co ma niebagatelny wpływ na całe przyszłe życie. Zatroszcz się o nie już dziś i postaw na edukację w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Liceum w Poznaniu – profile

Każdemu z naszych uczniów oferujemy indywidualny wybór przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Na początku adepci decydują o poziomie, na jakim realizowana będzie nauka matematyki.

Jeśli wiążesz swoją przyszłość z edukacją opartą na ścisłych dyscyplinach, wybierz profil z rozszerzoną matematyką. Drugim przedmiotem wiodącym może być wówczas fizyka, informatyka, geografia, chemia lub historia. Uczniowie zainteresowani podstawowym poziomem matematyki mają do wyboru klasy z rozszerzonymi: językiem polskim i historią, biologią i chemią, geografią i wiedzą o społeczeństwie.

Dzięki takiemu podziałowi nasi podopieczni mogą rozwijać swoje zainteresowania i talenty, skutecznie przygotowując się do zdania matury i udziału w rekrutacjach uczelni wyższych.

Przedmioty rozszerzone w liceum

Jak wybrać dobrze rozszerzenia w liceum?

By dobrze wybrać profil liceum w Poznaniu, przyjrzyj się swojej dotychczasowej edukacji. Każdy z uczniów wykazuje predyspozycje w konkretnych dziedzinach i często dalsze ich rozwijanie jest dobrym pomysłem. Podejmując decyzję, weź pod uwagę również kierunek, jaki planujesz studiować na uczelni wyższej oraz zawód, którego wykonywaniem zajmiesz się w niedalekiej przyszłości. Skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci konsultacji, która pomoże Ci pozytywnie przejść przez proces rekrutacji i wybrać przedmioty rozszerzone w liceum.